Город-хозяин финального матча Чемпионата Европы по футболу 2012 годаalt
«Твій дім - Київ» (1976). Частина 7. Про телефонні служби.
РОЗПОВІДЬ СЬОМА, ПРИСВЯЧЕНА ЛЮДЯМ, ЯКІ ПОКЛИКАНІ ВІДПОВІДАТИ НА ЗАПИТАННЯ...Я. ВОЛОШИН, начальник КиївміськдовідкиВЕЛИКА МІСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯЩоранку в різних районах міста відчиняють скляні віконця 34 довідкових бюро. Й одразу біля них з'являються ті, кому необхідно дізнатись про адресу друзів, знайомих, установ, підприємств. Тут пояснять також, як найкраще дістатись на потрібну вулицю. Але довідкова служба здатна виконувати і складніші доручення, скажімо, знайти через адресний стіл людину, яка проживає в якомусь іншому місті Радянського Союзу. Досить назвати її прізвище, ім'я та по батькові, і за два тижні ви дістанете відповідну довідку. Завдяки цьому відбулося чимало хвилюючих зустрічей: відшукують один одного родичі, друзі, однополчани, колишні колеги...

Не так давно Київміськдовідка разом з управлінням Київської міської телефонної мережі запропонувала жителям і гостям столиці Радянської України новий вид послуг - довідки телефоном-автоматом. На багатьох вулицях установлено таксофони, "спілкування" з якими певною мірою замінить вам енциклопедію. А втім, довідкова служба і є енциклопедією великого міста, без неї людина може заблукати в ньому, наче мандрівник у незнайомій місцевості без компаса. Ця своєрідна енциклопедія має свої розділи, що дають змогу швидко зорієнтуватись у ній.

Вас цікавить, наприклад, готель, ательє, майстерня ремонту взуття, побутової техніки чи перукарня. Ви хочете ознайомитися з репертуаром театрів і кіно, цирку і філармонії чи дізнатись про дату спортивного змагання. Варто набрати номер 053 - і ви одержите потрібну інформацію.

Транспортні довідки дає номер 054. З його допомогою можна ознайомитися з розкладом руху залізничного, повітряного, водного й автомобільного транспорту на всій території Радянського Союзу, дізнатись про вартість проїзду, перевезення багажу, а також про тривалість подорожі. 054 знає все і про транспортний рух у межах міста, відповідає на запитання про адміністративно-територіальний поділ країни і республіки.

Через номер 055 дізнаємось про адреси установ і організацій, юридичних консультацій, інспекцій, військкоматів, заводів, фабрик, ощадкас, архівів, загсів тощо.

За допомогою номера 056 дістаємо відомості про наукові й учбові заклади, проектно-конструкторські бюро, лабораторії, поліклініки, лікарні, дитячі садки, ясла і школи.

Довідкові телефони-автомати значно розширили діапазон послуг, що їх надає наша служба. Проте вони встановлені ще далеко не на кожній вулиці, і часом створюється така ситуація, коли доводиться у перехожих довідуватись про те, як дістатися до довідкового автомата. Тому Київміськдовідка вирішила прийти у квартири киян. Набравши номер 053, можна безплатно одержати довідку з домашнього телефону. Що ж до інших номерів, то тут треба вносити певну абонементну плату. Підприємства й установи укладають з Київміськдовідкою договори. Ці договори дають їм право користуватись інформаційними послугами з абонованого телефону.

З ранку до вечора у приміщеннях Київміськдовідки не припиняються телефонні дзвінки. Щодня близько 50 тисяч чоловік задовольняють тут свою "інформаційну спрагу". Щодня кожний з 80 інформаторів відповідає на 600-700 запитань. І вони стосуються не тільки транспортних маршрутів і адрес...

Людина бажає знати якомога більше і про своє місто, і про свою країну, і про всю планету. Київміськ-довідка йде назустріч цим прагненням, х<~задовольнити цікавість наших сучасників зовсім не просто. Передусім самі інформатори повинні набути відповідної культури, мати неабияку ерудицію, вміти користуватися довідковою літературою тощо. У якому році засновано Київ?

Коли опубліковано Указ Президії Верховної Ради СРСР про присвоєння столиці Радянської України звання міста-героя?

Коли у місті організовано поштово-телеграфний зв'язок?

Скільки років Ленінградському монетному двору? Скільки кубометрів води в озері Байкал? Як доглядати квіти в домашніх умовах? Це - лише кілька запитань з безлічі тих, на які має відповісти інформатор. Оскільки діапазон інтересів людей безмежний, інформаторам доводиться консультуватись із науковими закладами. Довідкова служба Києва діє за неписаним законом: яким би складним не було запитання, на нього будь-що треба відповісти.

Київміськдовідка на замовлення підприємств, установ і окремих громадян надсилає вирізки з газет та журналів. У наш час кількість періодичних друкованих видань збільшується з небувалою швидкістю. | спеціалістам весь час стежити за літературою, навіть у своїй галузі, важко. Київміськдовідка, що одержує всю періодику, яка видається у Радянському Союзі, і багато зарубіжних видань - усього 560 назв - класифікує цю літературу і надсилає вирізки замовникам.

Проте яким би великим не був діапазон послуг, що їх надає наша служба, вона неспроможна повністю задовольнити попит великого міста на таку своєрідну продукцію, якою є довідка. І хоча ця продукція, так би мовити, нематеріальна, вона належить до "виробів" найпершої необхідності. Тому чимало установ Києва мають свої власні інформаційні служби. Незамінним стало довідкове бюро на великому торговельному підприємстві: воно є компасом, який дає змогу покупцеві зорієнтуватись у морі товарів. Набагато спрощує і скорочує пошуки необхідних ліків аптечне довідкове бюро. Власні довідкові бюро мають також залізничний і річковий вокзали, аеропорти, автостанції, великі кінотеатри. На сучасну технічну основу поставлено служби інформації в тих установах, що мають спеціальне призначення - міліції, пожежній охороні, "швидкій допомозі", аварійній службі газу.

Коли ж у нашому місті з'явиться автоматизована система управління "Київ", вона водночас буде і найдосконалішим довідковим бюро. Адже її пам'ять вміщуватиме найрізноманітніші відомості, які будуть доступні не лише спеціалістам: цим справжнім банком даних зможуть користуватися і окремі громадяни, варто лише їм звернутись безпосередньо до електронно-обчислювальної машини по телефону. На відміну від людини електронно-обчислювальна машина має здатність "спілкуватись" одразу з кількома співрозмовниками. Вчені називають це роботою в режимі розподілу часу. До того ж машина ніколи не стомлюється, не потребує ані обідньої перерви, ані сну: в будь-який момент вона готова задовольнити нашу цікавість.

Щоправда, сучасні електронно-обчислювальні машини поки що переважно розуміють тільки спеціальну математичну мову і тому потребують перекладача- програміста. Але в Інституті кібернетики АН УРСР уже здійснюються успішні дослідження, які мають на меті навчити електронно-обчислювальні машини людської мови. Під керівництвом академіка В. М. Глушкова сконструйовано пристрій, який слухає і розмовляє, наче людина.

У майбутньому довідкові бюро Києва, озброєні такими машинами, працюватимуть безвідмовно. І нарешті, ще про одну найважливішу функцію інформаційно-довідкової служби.

Той, хто відвідував велике капіталістичне місто, одразу ж потрапляв у полон реклами. Куди не глянеш - на вечірнє небо чи бетон автостради, на екран телевізора чи зворот аптечного рецепта - всюди на вас чатує настирлива рекламна інформація. Однак у неонових джунглях повідомлень, що запрошують купити все - від екзотичного острова до жувальної гумки,- пропонують напрокат що завгодно - від бульдозера до картини великого художника,- далеко важче знайти оголошення, яке б запрошувало на роботу. Відсутність реклами, як бачимо, буває не менш красномовною, ніж її наявність.

"Запрошуємо на роботу..." У нашій країні ці оголошення зустрічаються на кожному кроці. Крім того, у великих містах, зокрема в Києві, створені бюро працевлаштування населення. Вони відіграють роль посередників між підприємствами й тими, хто з якихось причин тимчасово не працює. Підраховано, що при самостійному пошуку роботи громадяни пересічно витрачають до 28 днів, а ті, які вдаються до послуг бюро,- лише 6-7 днів. Неважко зрозуміти, наскільки це вигідно і для сім'ї, і для держави. За два роки свого існування бюро влаштувало на роботу 28 тисяч киян.

"Запрошуємо на роботу..." Щороку бюро розповсюджує в місті близько 7 тисяч таких оголошень (не рахуючи щоденних повідомлень у газетах, по радіо і телебаченню).

Соціологи твердять, що в нашій країні налічується близько ЗО тисяч спеціальностей. Багато з них представлено на підприємствах нашого міста. Адже Київ - великий індустріальний, науковий і культурний центр. Повітряні лайнери та екскаватори, риболовні сейнери й електронно-обчислювальні машини, вер-стати-автомати і точні вимірювальні прилади, фотоапарати і транзисторні радіоприймачі з маркою "Київ" відомі далеко за межами нашої країни. І підприємства, що їх випускають, гостинно розчиняють перед киянами, особливо перед молоддю, свої двері. "Юні друзі,- звертається до них адміністрація Київського авіаційного заводу ім. 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції,- мине небагато часу, позаду залишаться шкільні турботи, і перед вами неодмінно постане одвічне питання: ким бути? Якщо ви відчуваєте потяг до техніки, любов до авіації, приходьте до нас на завод".

Тут їм пропонують стати токарями, фрезерувальниками, слюсарями... Протягом певного часу ці традиційні професії ще займатимуть провідне місце в промисловості. Проте дальше підвищення продуктивності праці неможливе без застосування нової прогресивної техніки і технології, а отже - і появи нових професій. І в цеху Київського авіаційного заводу вже діє дільниця фрезерувальних верстатів з програмним керуванням, де хитромудрий рух фрези спрямовує не людина, а обчислювальний пристрій. На іншій дільниці - штампувальна установка, що працює за принципом вибуху. Не випадково це підприємство дедалі частіше запрошує на роботу операторів, наладчиків, ремонтників автоматичного устаткування. Отже, аналізуючи оголошення, які запрошують на роботу, ми дістаємо уявлення про науково-технічний прогрес у місті.

В 1975 році тільки за посередництвом бюро на роботу влаштувалося близько 9 тисяч випускників київських шкіл. Більше половини з них пішло працювати на промислові підприємства. Але Київ - і місто науки. Тут знаходяться всесвітньовідомі Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона, Інститут кібернетики АН УРСР і десятки інших науково-дослідних та проектних інститутів. Тут працюють не тільки науковці, а й представники багатьох робітничих професій.

Цифри свідчать, що молодь нині охоче йде працювати і в сферу торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування.

Обрати професію до душі допомагає кожному інформаційно-довідкова служба, яка повинна знати все про Київ.

Довідкова служба "09". Без неї неможливо уявити життя сучасного міста. Будь-якої миті у того чи іншого жителя двохмільйонного Києва, у того чи іншого гостя міста може виникнути нагальна потреба в її послугах. Щоправда, нашу цікавість здатні задовольнити й довідники, які містять усі номери київських телефонів. Проте вони не завжди є під рукою. До того ж друкована продукція не в змозі відбити швидкоплинні зміни у міській телефонній мережі: поки її готують до випуску в світ, з'являються сотні нових абонентів. Повідомити номери їх телефонів може тільки служба 09, яка діє швидко й оперативно. Кілька років тому, коли в Києві було близько 50 тисяч телефонних абонентів, проблеми 09 майже не існувало. Проте наприкінці минулої п'ятирічки кількість встановлених телефонів у місті вже перевищувала двісті тисяч. Це - неабияке досягнення у телефонізації Києва, хоча для довідкової служби воно обернулося певними труднощами. Так, абонент замість негайної відповіді в трубці нерідко чув сигнал "зайнято".

Перед зв'язківцями постало невідкладне завдання - забезпечити безвідмовну роботу 09. Докорінна модернізація технічної бази довідкової служби, поліпшення умов праці, збільшення кількості ліній зв'язку і робочих місць,- усе це сприяло розв'язанню цього завдання. І як наслідок - служба 09 Управління Київської телефонної мережі вважається тепер найкращою в Радянському Союзі.

...Просторий зал, рівні ряди столів, за якими працюють телефоністки. Половина робочих місць - вільна. Це - резерв. До 1980 року значно зросте населення Києва, кількість телефонних абонентів, а отже, і навантаження на 09. Саме для цього призначено 90 додаткових столів, за які у потрібний момент сяде нове поповнення телефоністок.

На пультах безперервно спалахують вогники, руки безупинно гортають картотеку. Кожні півхвилини 90 телефоністок відповідають невидимим співрозмовникам. За годину довідкова служба обслуговує понад три тисячі абонентів! Та справа не лише у кількості. Працівники служби постійно дбають і про високу якість обслуговування. Створено групу контролю, яка має стежити за тим, щоб відповіді 09 були ввічливими, лаконічними і водночас гранично вичерпними.

Робоче приміщення служби 09 поділене на дві частини: в одній працює сектор телефонів підприємств і установ, у другій - квартирних телефонів. Такий поділ не випадковий: телефоністка оперує не всією картотекою, а тільки відповідною частиною. Це значно прискорює справу.

Практика доводить: вдень киян переважно цікавлять телефони підприємств, установ, організацій. В цей час у квартирному секторі працює лише третина телефоністок. А після дев'ятої вечора, коли різко спадає ритм ділового життя, зростають запити на квартирні телефони. Сектори міняються місцями, і абоненти негайно одержують потрібні довідки. Завдяки сучасній апаратурі така перебудова в довідковій службі здійснюється за кілька секунд. Сотні абонентів в усіх кінцях великого міста водночас набирають номер 09. І майже ніколи не лунає сигнал "зайнято", ніхто не лишається без довідки. Цю безвідмовність забезпечує спеціальний автоматичний пристрій, який при виклику за мить відшукує вільне робоче місце і переадресовує вас телефоністці. Номер телефону підприємства чи установи абонент одержує негайно. Коли ж потрібен квартирний телефон, телефоністка викликає квартирний сектор. Ще кілька хвилин, і бажану довідку одержано. Служба 09 не тільки дає довідки, а й одержує їх сама. В окремому приміщенні встановлено телетайпний апарат, який приймає повідомлення з усіх київських АТС. Час від часу телетайп друкує рядки цифр. Це - номери нових телефонів, які з'являються на підприємствах, в установах і в квартирах киян. Працівники довідкової служби фіксують їх у загальній картотеці.

Так, служба 09, на яку колись, можливо, і були нарікання, працює тепер безвідмовно.

Справді, коли засновано Київ? Це лише одне з безлічі запитань, з якими ви можете звернутись до Київміськдовідки.

Її служба знає все. І якщо ви цікавитесь адресами самих довідкових бюро, то вони надруковані на стор. 117.

А на стор. 119 - все про міжміський телефон.

Кілька цифр на телефонному диску - й відповідають Москва, Уральськ, Термез...


СЛУЖБА ІНФОРМАЦІЇ: ДОВІДКИ, ПОРАДИ, РЕКЛАМА

Щодня Київміськдовідка відповідає майже на 50 тисяч запитань. Вона діє за неписаним законом: яким би складним і несподіваним не було запитання, на нього будь-що треба відповісти. Тому служба цікавості має знати все."ЗАПИТУЙТЕ - ВІДПОВІДАЄМО!"

Адреси бюро Київміськдовідки:

просп. Юрія Гагаріна, З

просп. Космонавта Комарова, 57

Залізничний вокзал

вул. Урицького, 104

пл. Космонавтів

вул. Леніна, 17

вул. Пушкінська, 16

вул. Хрещатик, 4

вул. Хрещатик, 17

вул. Хрещатик, 22

вул. Хрещатик, 36

вул. Мельникова, 1

вул. Маршала Малиновського, 34

Брест-Литовський просп., 12

Брест-Литовський просп., 16

Брест-Литовський просп., 86

бульв. Тараса Шевченка, 66

вул. Червоноармійська, 4

вул. Червоноармійська, 18

вул. Червоноармійська, 52

вул. Червоноармійська, 112

просп. 40-річчя Жовтня, 95

вул. Жовтневої революції, 13

пл. Тараса Шевченка

Червона пл.

Річковий вокзал

Аеропорт Бориспіль

Аеропорт Жуляни

Львівська пл.

пл. Богдана Хмельницького

Московська пл. (Автовокзал)

Голосіївська площа

Готель "Україна"

Ст. метро "Комсомольська"ВАШ ТЕЛЕФОН

З 1 січня 1975 року в країні набрали чинності нові Правила користування міським телефонним зв'язком, затверджені Міністерством зв'язку СРСР. їх коментує заступник начальника управління Міністерства зв'язку УРСР В. К. АРХАНГЕЛЬСЬКИЙ.

- Спершу кілька слів про існуючі умови надання послуг. Заявки на встановлення квартирних телефонів індивідуального та колективного користування задовольняються у порядку черги в даному будинку чи групі будинків, що обслуговуються розподільною шафою міської телефонної станції. Без черги встановлюються телефони: інвалідам Великої Вітчизняної війни, інвалідам праці І групи; депутатам Верховної Ради СРСР, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці; особам, які вступили у члени КПРС до 1930 року; кавалерам ордена Слави 3 ступенів; працівникам зв'язку, що мають звання заслуженого зв'язківця союзних республік або "Майстер зв'язку", а також тим, хто пропрацював у системі Міністерства зв'язку не менше 10 років; громадянам, яким через технічні причини телефон не був перенесений на нове місце проживання.

У комунальних квартирах встановлюється телефон лише колективного користування. Одному із жильців комунальної квартири може бути встановлений телефон індивідуального користування в разі письмової відмови інших жильців даної квартири від встановлення телефону колективного користування. Які ж нововведення особливо порадують власників телефонів?

Нові Правила мають на меті насамперед забезпечити максимальну зручність користування телефоном, якнайповніше задовольняти потреби в обслуговуванні. Наприклад, людина міняє місце проживання в межах одного міста. І, як це траплялося досить часто, радість новосілля у якійсь мірі затьмарювалася прикрістю з приводу залишеного на попередній квартирі телефону. Виходить, треба знову ставати на чергу? Ні. Ось як вирішується ця проблема новими Правилами. Якщо громадянин стояв на черзі в даній міській телефонній станції, але змінив місце Проживання у межах того самого міста до встановлення телефону, його заява береться на облік з моменту подання заяви на міську телефонну станцію за старою адресою. Телефон індивідуального користування, встановлений в окремій квартирі, в разі переїзду абонента, згідно з його заявою, переставляється за новою адресою в межах даної АТС при наявності технічної можливості або передається в користування членам сім'ї абонента, які лишаються на попередній квартирі (в цьому випадку заявка абонента на встановлення телефону на новому місці проживання задовольняється міською телефонною станцією в порядку черги).

Якщо немає можливості переставити телефон, він знімається. В цьому випадку абонент має право на позачергове встановлення телефону за новим місцем проживання. Спарені телефони можуть бути переставлені лише при переїзді абонента в межах одного під'їзду.

Телефон індивідуального користування, встановлений у кімнаті комунальної квартири (якщо немає можливості перенести його на нову квартиру, куди переїхав абонент та члени його сім'ї), передається для користування колективу жильців цієї квартири.

Абоненти телефону колективного користування при переїзді в нові квартири, де телефони не встановлені, користуються правом позачергового встановлення телефону. В разі обміну квартир в межах одного міста між абонентами, що мають телефони індивідуального користування, міська телефонна станція проводить перейменування телефонів, а в межах обслуговування даної АТС - взаємне переключення.

Якщо абонент, який мав телефон індивідуального користування, переїздить у комунальну квартиру, де немає телефону, то при наявності технічної можливості телефон переставляється тільки для колективного користування. При обміні квартирами між абонентами, що проживають в різних містах, їх абонементи не зберігаються, задоволення заяв на встановлення телефонів за новим місцем проживання проводиться в порядку загальної черги. Абонентам, мабуть, цікаво дізнатися, якими додатковими послугами вони можуть скористатися. Насамперед - це встановлення паралельних апаратів у квартирі, перенесення апарата в зручніше місце, заміна у разі потреби телефонних апаратів, встановлення безобрив-ної розетки і подовженого шнура (5, 10 м), додаткових дзвінків, а також підключення індивідуальних квартирних телефонів на охоронну сигналізацію.

У пошуках резервів для якнайповнішого задоволення потреб населення в телефонному зв'язку практикується встановлення телефонів індивідуального користування за спареною схемою. Підключення спарених апаратів до ліній уже діючих телефонів проводиться без згоди абонента. Якщо ж основний абонент перешкоджає проведенню робіт по підключенню спареного телефону, то телефон у нього відключається до того часу, поки будуть ліквідовані перешкоди. При цьому абонента попереджають про можливість зняття телефону й закриття абонемента.

Чи може міська телефонна станція тимчасово відключити діючий телефон? Так, це допускається в окремих випадках. Наприклад, для забезпечення зв'язком масових політичних кампаній та інших спеціальних заходів на строк, не більший двох місяців, чи в разі аварії.

За три дні до тимчасового відключення телефону абоненти повідомляються про це письмово із зазначенням строку, на який відключається телефон. В аварійних випадках абонентів сповіщають по телефону. Чим зумовлена зміна номерів телефонів? У абонента номер телефону змінюється у зв'язку із введенням нових станцій, зміною системи телефонної станції, переключенням ліній телефонів на спарену схему тощо. Зміна номера проводиться без згоди абонента, але він має бути попереджений про це не менш як за 10 днів.

Яких же основних правил у користуванні телефоном мають дотримуватися абоненти? Строк користування абонементом не обмежується. Припиняється ж дія абонемента і знімається телефон: по-перше, за заявою абонента; по-друге, при вибутті абонента і членів його сім'ї з даної житлової площі; по-третє, з ініціативи міської телефонної станції, коли абонент порушив правила користування телефонним зв'язком.

Що ж до обов'язків абонента, то основними з них є:

збереження цілими і неушкодженими телефонного апарата, встановлених додаткових приладів, кімнатної проводки та іншого обладнання, яке належить міській телефонній станції і яким користується абонент; своєчасне, без особливого про те попередження, внесення абонементної плати за користування телефоном та плати за послуги, що надаються по телефону (міжміські телефонні розмови в кредит з квартирного телефону, платні довідки, телеграми та ін.); безперешкодне надання телефону для користування працівникам міліції та іншим особам для повідомлення про пожежу, виклику швидкої медичної допомоги, міліції, аварійних служб та в інших нещасних або екстрених випадках;

правильне користування телефонним апаратом (не слід знімати без необхідності мікро-телефонну трубку з важеля агіарата, залишати її не покладеною на важільіт. ін.); своєчасне повідомлення міської телефонної станції про всі зміни в користуванні телефоном, що відбулися (вибуття абонента, виділення нової особи, відповідальної за телефон колективного користування); недопущення використання телефону з метою навмисного турбування інших абонентів. Абонент не має права створювати другому абонентові спареного телефону штучні утруднення для користування телефоном. Зупинимось на порядку оплати абонемента й інших послуг. Абонементна плата за користування телефоном вноситься за будь-який строк, але не менше ніж за місяць. Якщо абонементна плата за поточний місяць не надійшла до 15 числа, міська телефонна станція попереджає абонента по телефону про те, що в разі несплати абонементної плати до 25 числа телефон буде відключений, а при несплаті до ЗО - буде знятий. У випадку внесення абонементної плати після попередження до 25 числа включно абонент повинен повідомити по телефону телефонний вузол про час і місце внесення плати.

Якщо телефон несправний більше п'яти днів не з вини абонента, то за ці дні абонементна плата не береться.

За пошкодження та втрату телефонного майна (апарата, приладу, кімнатної проводки та іншого обладнання) абонент несе матеріальну відповідальність у розмірі спричинених збитків. При неоплаті в п'ятиденний строк пред'явленого абонентові рахунку телефонний апарат відключається, дія абонемента припиняється і заборгованість стягується в установленому порядку.

Абонент, що користується послугами міського телефонного зв'язку, зобов'язаний не допускати самовільної установки та перестановки телефонів і додаткових приладів. Якщо абонент порушить ці умови, підприємство зв'язку має право тимчасово припинити користування телефоном або закрити абонемент. За період незаконного користування телефоном чи телефоном, відключеним з вини абонента, абонементна плата стягується на загальних підставах.

Якщо рахунок за надання міжміських телефонних розмов не оплачений протягом місяця від дати, зазначеної на календарному штемпелі рахунку, телефон боржника відключається. Якщо протягом місяця з моменту відключення телефону заборгованість за міжміську телефонну розмову не буде ліквідована, підприємство зв'язку може закрити абонемент на користування телефоном."СВІТ У ТЕЛЕФОННОМУ ДИСКУ"

ВСЕ ПРО МІЖМІСЬКИЙ ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК

Республіканська ордена Трудового Червоного Прапора міжміська телефонна станція (РМТС) надає:

— міжміський телефонний зв'язок у межах Радянського Союзу і з абонентами зарубіжних країн;

— автоматичний міжміський телефонний зв'язок з усіма обласними центрами УРСР і рядом міст СРСР;

— міжміський груповий телефонний зв'язок у межах УРСР;

— прямі канали міжміського телефонного зв'язку в орендне користування установам, підприємствам та організаціям;

— міжміські телефони-автомати.МІЖМІСЬКИЙ ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК НАДАЄТЬСЯ ДЛЯ РОЗМОВ:

з підприємств, установ, організацій, готелів, а також з квартир, де є телефони індивідуального й колективного користування,- в кредит з наступною оплатою рахунків; з переговорних пунктів і міжміських телефо-нів-автоматів - за готівку;

з будь-яких телефонів - за заздалегідь придбаними талонами на право ведення телефонної розмови.

Черговість надання замовленої абонентом міжміської телефонної розмови залежить від категорії, тарифу й часу надходження замовлення.

Абонентам дозволяється вести розмову будь-якою мовою.

До моменту встановлення зв'язку абонент може (в разі потреби) внести в замовлення на міжміську телефонну розмову такі зміни:

— змінити номер телефону й прізвище абонента, що викликається;

— змінити номер телефону, з якого має відбутися розмова;

— перевести замовлення із звичайного тарифу на терміновий або навпаки;

— змінити час, на який замовлено розмову;

— попередити телефоністку, що міжміська розмова має бути надана лише після вказаного абонентом часу.ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ

РМТС надає населенню, підприємствам, установам та організаціям такі додаткові послуги:

— виклик до телефону певної особи;

— виклик потрібної особи по одному з двох указаних телефонів;

— повідомлення потрібної особи про те, що її викликають для міжміської телефонної розмови на переговорний пункт або до телефону, номер якого вказано у замовленні;

— попередження по телефону абонента, що викликається, про час розмови, яка має відбутися;

— надання розмови, оплачуваної абонентом, що викликається;

— розмову за абонента (передача телефоністкою міжміської телефонної станції за його дорученням тексту розмови абоненту в іншому місті);

- надання розмови в призначений абонентом час;

— наведення довідок про номер телефону в іншому місті;

— наведення довідок про з'явлення на переговорний пункт в іншому місті особи, названої абонентом, при відсутності замовлення на розмову;

— надання міжміської розмови за договором.АВТОМАТИЧНИЙ МІЖМІСЬКИЙ ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК

Автоматичний міжміський телефонний зв'язок дає змогу вести міжміську телефонну розмову як з квартирного телефону індивідуального та колективного користування, так і з телефонів підприємств, установ і організацій, що мають шестизначні номери.

Для виклику з Києва по автоматичному міжміському телефонному зв'язку абонента іншого міста треба зняти трубку і, почувши безперервний гудок, набрати цифру "8", а потім, після повторного безперервного гудка, набрати код потрібного міста, семизначний номер телефону абонента, що викликається, і номер телефону, з якого здійснюється виклик. Викликаючи абонента, номер телефону якого не має семи знаків, кількість знаків, що їх бракує, слід набрати перед номером телефону нулями. Виняток становлять міста, коди яких складаються з чотирьох, п'яти або шести знаків, та райони Київської області, при виклику яких після коду набирається п'ятизначний номер абонента, що викликається. Абоненти АТС 20, 214, 24, 25, 27, 35, 36, 37, 38, 40, 42, 43, 47, 50, 52, 53, 56, 57, 66, 68, 77, 912, 93, 972, 978, користуючись автоматичним міжміським телефонним зв'язком, номер свого телефону не набирають (він фіксується автоматично).

Якщо з'єднання не відбулося, необхідно звернутися до техніка РМТС по телефону 060.МІЖМІСЬКИЙ МОНЕТНИЙ ТЕЛЕФОН-АВТОМАТ

Користуватися міжміським телефоном-автоматом так само просто й зручно, як і звичайним міським телефоном.

На переговорних пунктах Києва є міжміські телефони-автомати (МТА), які дають змогу абоненту самостійно встановлювати зв'язок з потрібним йому абонентом в іншому місті. Користуючись МТА, можна вести міжміську телефонну розмову будь-якої тривалості (але з оплатою не менш як за 1 хвилину), вкинувши 15-копієчну монету до каси телефону-автома-та. Відлік часу розмови ведеться автоматично. Якщо розмову закінчено раніше оплаченого часу, автомат повертає гроші за невикористаний час.

Розмін монет здійснюється на будь-якому переговорному пункті.

Правила користування міжміським телефоном-автоматом викладено в інструкції, що є при кожному апараті.ТЕЛЕФОННА РОЗМОВА З АБОНЕНТАМИ РАЙОННИХ ЦЕНТРІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Протягом 10 хвилин надається міжміська телефонна розмова з такими населеними пунктами:

Баришівка

Біла Церква

Богуслав

Бориспіль

Бородянка

Бровари

Васильків

Володарка

Іванків

Кагарлик

Макарів

Миронівка

Обухів

Переяслав-Хмельницький

Поліське

Рокитне

Сквира

Ставище

Тараща

Тетіїв

Фастів

Чорнобиль

Яготин

Замовлення приймаються по телефону 062.МІЖНАРОДНІ ТЕЛЕФОННІ РОЗМОВИ

Республіканська ордена Трудового Червоного Прапора міжміська телефонна станція надає абонентам розмови з усіма країнами, з якими СРСР має телефонний або радіотелефонний зв'язок. Правом вести міжнародні телефонні розмови користуються всі громадяни Радянського Союзу, а також піддані зарубіжних країн, які перебувають на території Радянського Союзу. Міжнародні телефонні розмови надаються абонентам з телефонів підприємств, установ, організацій, а також з квартирних телефонів індивідуального й колективного користування, готелів і з усіх переговорних пунктів РМТС.

Оплачуються міжнародні телефонні розмови і додаткові послуги згідно з діючими тарифами на міжнародний телефонний зв'язок. Міжнародні телефонні розмови можуть надаватися в кредит, за готівку і за талоном, придбаним заздалегідь.ОРЕНДНЕ КОРИСТУВАННЯ КАНАЛАМИ ЗВ'ЯЗКУ

Установам, підприємствам та організаціям, яким за характером їхньої діяльності необхідно користуватися тривалий час телефонним зв'язком з установами, підприємствами, організаціями або їх філіалами, що знаходяться в інших містах країни, РМТС надає в орендне користування канали міжміського телефонного зв'язку

— на рік

— на кілька місяців

— щодоби в певний час.

Для укладання договорів на орендне користування каналами міжміського телефонного зв'язку слід звертатися по телефону 24-55-49. Плата за користування міжміськими телефонними каналами визначається при укладанні договору згідно з діючими тарифами.МІЖМІСЬКИЙ ГРУПОВИЙ ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК

Міжміський груповий телефонний зв'язок (МГТЗ) надається установам, підприємствам та організаціям для проведення нарад і перекликів у будь-який час доби в межах України. Система МГТЗ дає змогу установам, підприємствам та організаціям, не викликаючи представників з місць і не відряджаючи працівників, проводити наради, конференції, групові переговори та переклики, читати лекції і доповіді, передавати циркулярні розпорядження та іншу службову інформацію. Системою МГТЗ зручно користуватися в заочному навчанні, через те що вона дозволяє ставити запитання й одразу одержувати на них відповіді.

МГТЗ можна здійснювати як з усіма обласними та районними центрами України, так і з групою міст. На бажання організацій зміст бесід, що проводяться за допомогою системи МГТЗ, записується на магнітофонну плівку. Для проведення нарад РМТС надає обладнане всім необхідним приміщення (вул. Леніна, 32). На бажання установ, підприємств та організацій можуть бути обладнані виносні студії безпосередньо на місці проведення тих чи інших заходів.

З питань укладання договорів на проведення нарад, консультацій, лекцій за допомогою МГТЗ слід звертатися по телефону 20-25-44."УМОВНІ" РОЗМОВИ

Організації, підприємства та установи, які щодня або в певні дні тижня ведуть короткі телефонні розмови, можуть укласти з РМТС договір на "умовні" міжміські телефонні розмови, що надаються в певні години без попереднього замовлення. Договори укладаються на строк не менший ЗО днів. Оплата - згідно з тарифом.

З питань укладання договорів на "умовні" міжміські телефонні розмови звертайтеся по телефону 24-01-73.ЯК ОДЕРЖАТИ ДОВІДКУ?

Довідки про порядок і правила користування всіма видами міжміського телефонного зв'язку можна одержати по телефонах:

062 - замовлення на міжміські телефонні розмови з районними центрами Київської області;

07 - замовлення на міжміські телефонні розмови з іншими населеними пунктами СРСР;

065 - замовлення на міжнародні телефонні розмови;

064 - замовлення на міжміські телефонні розмови з готелів;

060 - довідки про замовлення;

при користуванні АМТЗ (в разі нез'єднання) по телефону 060 звертатися до техніка;

24-55-49 - укладання договорів на орендне користування каналами міжміського телефонного зв'язку;

20-25-44 - укладання договорів на проведення нарад, лекцій по МГТЗ;

24-01-73 - укладання договорів на "умовні" міжміські телефонні розмови.РЕСПУБЛІКАНСЬКА МІЖМІСЬКА ТЕЛЕФОННА СТАНЦІЯДжерело: Твій дім - Київ. Вісім розповідей про те, як столиця Радянської України перетворюється у місто зразкового побуту. - К.: Реклама, 1976.Ссылки на все главы книги смотрите в рубрике Старые тексты о Киеве
 

Language (Translate)


ВажноПомощь детям


Счётчики
Работает на Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.