Город-хозяин финального матча Чемпионата Европы по футболу 2012 годаalt
«Твій дім - Київ» (1976). Вступ до книги.
НАЗВІТЬ ВЕЛИКЕ МІСТО, ДЕ ПЛОЩА ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ ПЕРЕВИЩУЄ ПЛОЩУ ЗАБУДОВИ.

І ДЕ, СІВШИ В ЗВИЧАЙНИЙ ТРОЛЕЙБУС, МОЖНА ЗРОБИТИ ПОДОРОЖ У ГЛИБ СТОЛІТЬ. НАЗВІТЬ МІСТО, ДЕ ІНЖЕНЕРНІ СПОРУДИ СЯГАЮТЬ САМОГО НЕБА І ДЕ З ЦЕНТРУ ЗА П'ЯТНАДЦЯТЬ ХВИЛИН МОЖНА ПІШКИ ДІСТАТИСЯ НА КУРОРТ. КИЇВ...

НАЧЕ ОДИН ВЕЛИКИЙ ДІМ, В ЯКОМУ МЕШКАЄ ДВА МІЛЬЙОНИ ЧОЛОВІК. ЯКЩО ВИ ПРОЧИТАЛИ ЦЮ КНИГУ, ТО ДІЗНАЛИСЯ ПРО ТЕ, ЯКИЙ КИЇВ СЬОГОДНІ І ЯКИМ БУДЕ У... 2000-МУ РОЦІ. КВАРТИРИ НА ДВА ПОВЕРХИ І ПІДЗЕМНІ ГАРАЖІ. ДОМАШНЯ АВТОМАТИКА І БЮРО ПОСЛУГ ПРИ ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ.

ПІДЗЕМНІ ТРАСИ МЕТРОПОЛІТЕНУ І ШВИДКІСНИЙ ТРАМВАЙ. І ЕЛЕКТРОННИЙ "МОЗОК" МІСТА, ЗДАТНИЙ ПЕРЕДБАЧИТИ ВСІ ПОТРЕБИ КИЯН.

У КНИЗІ ПІЗНАВАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ ПОЄДНУЄТЬСЯ З ДОВІДКОВИМ. ДРУКУЮТЬСЯ НОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК НАДАННЯ ЖИТЛОВОЇ ПЛОЩІ І НОВІ ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ МІСЬКИМ ТЕЛЕФОННИМ ЗВ'ЯЗКОМ.

У КНИЗІ – АДРЕСИ І ТЕЛЕФОНИ МІСЬКОЇ СЛУЖБИ ПОБУТУ, КУЛІНАРНІ "СЕКРЕТИ" ВІДОМОГО РЕСТОРАНУ, ПОРАДИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА КВІТАМИ, МОДЕЛІ РУЧНОГО В'ЯЗАННЯ, ТРАМВАЙНІ, ТРОЛЕЙБУСНІ Й АВТОБУСНІ МАРШРУТИ. ЦЯ КНИГА - НА КОЖЕН ДЕНЬ."МИ БУДЕМО СУВОРО ВИМАГАТИ ВІД ПРОЕКТУВАЛЬНИКІВ І БУДІВЕЛЬНИКІВ ПОЛІПШУВАТИ ПЛАНІРОВКУ КВАРТИР, БУДУВАТИ ДОБРОТНО, ЯКІСНО, КРАСИВО... В НОВІЙ КВАРТИРІ ВСЕ ПОВИННО ПРИНОСИТИ РАДІСТЬ ЛЮДЯМ. САМЕ ТАК - КОМПЛЕКСНО, ВСЕБІЧНО - МИ ПРАГНЕМО РОЗВ'ЯЗУВАТИ ЖИТЛОВУ ПРОБЛЕМУ."

Л. І. БРЕЖНЄВ

Із звіту Центрального Комітету КПРС XXV з'їзду Комуністичної партії Радянського СоюзуТВІЙ ДІМ - КИЇВ

ВИДАВНИЦТВО "РЕКЛАМА" * КИЇВ- 1976
Ця книга - на кожен день. Цікавий пізнавальний матеріал поєднується у ній з довідковим, з різними практичними порадами, що стануть у пригоді всім киянам і гостям міста. Книга розповідає про те, як Київ перетворюється у зразкове місто, про те, який він сьогодні і яким буде в... 2000 році. Двоповерхові квартири і підземні гаражі, траси швидкісного трамваю і кібернетична система управління містом - усе це вже реальні проекти, з якими ознайомляться читачі.

Крім того, у книзі друкуються виклади нового Положення про порядок надання житлової площі в УРСР, нових Правил користування міським телефонним зв'язком, поради по догляду за квітами, кулінарні рецепти, кращі моделі ручного в'язання, нові зразки жіночого плаття, адреси і телефони підприємств побутового обслуговування, відомості про трамвайні, тролейбусні та автобусні маршрути.

(c) Видавництво "Реклама", 1976 р.

З давніх-давен мріяло людство про міста Сонця. Де білокам'яні палаци, що потопають у зелені і віддзеркалюються у воді, належать усім. І де кожна без винятку людина має всі необхідні умови для гармонійного розвитку. Проте, перш ніж закладати у світі нові міста, треба було докорінно змінити сам світ й утвердити в ньому великі принципи соціальної рівності.

Сьогодні міста Сонця, міста з комуністичним укладом життя, стали реальністю. Вони вже - в робочих кресленнях. Ознайомимося з генеральним планом розвитку столиці Радянської України. Розглянемо лише один з аспектів цієї величезної комплексної програми - житлове будівництво разом із тими галузями міського господарства, що формують побут киян. І ми переконаємося в тому, що комуністичне місто зростатиме на наших очах. Так, у перспективі років ми вже бачимо контури Києва майбутнього.

В "Основних напрямах розвитку народного господарства СРСР на 1976-1980 роки", затверджених XXV з'їздом Комуністичної партії Радянського Союзу, підкреслюється:

"Головне завдання десятої п'ятирічки полягає в послідовному здійсненні курсу Комуністичної партії на піднесення матеріального і культурного рівня життя народу на основі динамічного і пропорційного розвитку суспільного виробництва і підвищення його ефективності, прискорення науково-технічного прогресу, зростання продуктивності праці, всемірного поліпшення якості роботи в усіх ланках народного господарства".

Саме на цій основі розвиватимуться всі соціалістичні міста і зокрема Київ. Саме на цій основі неухильно розширюватиметься житлове будівництво, споруджуватимуться нові школи, бібліотеки, стадіони, лікарні, розгалужуватиметься мережа торговельних і побутових підприємств.

Нині Київ - на нових рубежах. Як підкреслив член Політбюро ЦК КПРС, перший секретар ЦК Компартії України В. В. Щербицький, настав час по-справжньому зайнятися вирішенням дуже важливого завдання - за прикладом столиці нашої Вітчизни Москви на ділі взятися за перетворення Києва у місто високопродуктивної праці, високої культури і зразкового громадського порядку, а в перспективі - у зразкове комуністичне місто. Виконання цього великого, почесного й відповідального завдання кияни не відкладають на якийсь невизначений період. Воно почалося вже сьогодні і триватиме дедалі інтенсивніше. Здійснення генерального плану розвитку Києва - в центрі уваги ЦК Компартії України і Ради Міністрів республіки. Проблеми дальшого розвитку столиці Радянської України обговорювались на XXV з'їзді Компартії України.

Прочитайте цю книгу, і ви матимете уявлення про те, як соціалістичне місто піклується про своїх жителів сьогодні і як піклуватиметься про них завтра. Наші звичні поняття набувають зовсім іншого масштабу, коли йдеться про місто в цілому. Чи знаємо ми, кияни, що наш великий дім - Київ складається сьогодні з 22 мільйонів квадратних метрів житлової площі? Та щоб створити у місті повний "житловий достаток", цю площу треба збільшити вдвоє.

У цій книзі розповідається про те, як здійснюється ця грандіозна будівельна програма, котру намічено завершити ще в цьому столітті. Ми ознайомимося з новими архітектурними проектами, які передбачають поліпшені варіанти квартир, що неодмінно матимуть сонячну орієнтацію і власний мікроклімат, підвищений комфорт і домашню автоматику. Дізнаємося про те, що протягом десятої п'ятирічки у місті забудовуватимуться 12 житлових районів, найбільші з яких за кількістю жителів дорівнюватимуть багатьом обласним центрам.

Мабуть, не всі ще знають, що загальна довжина київських вулиць у півтора раза перевищує відстань від Києва до Москви! Це визначає і довжину його інженерних комунікацій, кілометраж яких теж виражається чотиризначними числами. Щодня кияни долають усіма видами транспортних засобів сотні тисяч кілометрів. Книга розповість нам про завтрашній день київського метрополітену та всього парку наземного транспорту, які взаємодіятимуть у єдиному ритмі.

Якщо б ми вишикували київські дерева в один ряд, то він простягся б на сотні кілометрів. Уже тепер на кожного киянина припадає понад 20 кв. м зелених насаджень, не рахуючи лісопарків, ботанічних садів та присадибних ділянок. Не багато знайдеться на планеті Земля таких міст, укритих суцільним зеленим килимом. Проте, розповідає нам книга, зелене будівництво неухильно триватиме, поповнюючи величезний "київський букет" найбільш цінними породами дерев і квітів.

Щодня населення Києва споживає тисячу тонн молока, понад півтисячі тонн борошна, сотні тонн інших продуктів. Смачного вам, кияни! В цілому ж за рік київські магазини продають товарів на 2,5 мільярда карбованців! Проте це - не межа. Товарооборот у місті дедалі зростатиме, і досягатиметься це за рахунок не лише збільшення виробництва, а й удосконалення торгівлі, впровадження прогресивних форм обслуговування покупців. Майже кожен другий киянин щодня відвідує їдальні, кафе, ресторани. Щодня понад 100 тисяч киян звертаються в ательє, майстерні, пункти прокату. Що ж робиться для того, щоб і надалі поліпшувалася робота сфери обслуговування? Як вона перетворюється на галузь сучасної індустрії з новітнім устаткуванням, обладнанням, апаратурою? І про це наша книга. В ній уміщено розповіді голови виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих, керівників його провідних управлінь та відділів, які несуть у Києві вахту побуту в якнайширшому розумінні цього слова.

На перший погляд, ці управління та відділи й підпорядковані їм підприємства працюють незалежно одне від одного. Що, скажімо, спільного в роботі будівельників і кухарів, продавців і садівників, інформаторів Київміськдовідки і приймальниць пунктів хімчистки? Проте спільного тут багато. По-перше, ці служби якнайтісніше взаємозв'язані за самою суттю своєї діяльності, і не випадково їх вважають єдиною службою - Службою побутових потреб людини. По-друге, у Києві вся неосяжна сфера побуту дедалі послідовніше переводиться на індустріальні рейки на основі науково-технічного прогресу: впроваджуються різноманітні механізми, автоматизовані системи управління. І по-третє, сфера побуту - це й сфера людських стосунків. У ній неабияку роль відіграє і такий фактор, як висока професіональна культура, тобто не лише технологія, а й психологія обслуговування.

Який же ти сьогодні, наш товариш побут, і яким будеш завтра?Джерело: Твій дім - Київ. Вісім розповідей про те, як столиця Радянської України перетворюється у місто зразкового побуту. - К.: Реклама, 1976.Ссылки на все главы книги смотрите в рубрике Старые тексты о Киеве
 

Language (Translate)


ВажноПомощь детям


Счётчики
Работает на Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.